YURTDIŞINDA BALAYI YAPILACAK YERLER

Yurtdışında Balayına Gidilecek Yerler

yurtdışında balayı yapılacak yerler

    Organizasyonlar, hazırlıklar, yoğun koşturmacalar sonrasında düğün günü atlatıldı ve eşinizle en güzel anlardan birinin vakti geldi. Şimdi de tüm yorgunluğun ardından güzel bir tatil yapma ve balayı ile birlikte evliliğin en keyifli anını yaşama vakti! Yurt içinde birbirinden eşsiz birçok alternatif olsa da, balayı için daha özel ve her zaman gitmenin mümkün olmadığı yerler daha cazip gelebilir. Bu sebeple yurtdışında balayına gidilecek yerler için fikir edinmek, her zaman sahip olamadığınız bu fırsatı da en iyi şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yurt dışındaki balayı için birbirinden farklı tercih edilebilecek çok fazla seçenek mevcut. Her bütçeye, her talebe uygun şekilde, farklı ülkelerde, farklı imkânlarda balayı yapmak da bir hayli mümkündür. Özellikle ilk akla gelen Paris gibi aşk şehirlerinden biri yerine, daha çok keyif alabileceğiniz farklı alternatiflere sahip olmak istiyorsanız, bu yazımız tam sizlere göre!

Yurtdışı Vizesiz Balayı Yerleri

    Yurtdışında balayı denince aklınıza ilk gelen şey vize ve pasaport işlemleri gibi süreç alan ve uğraştıran evrak işlemleri ise, hiç gözünüz korkmasın. Çünkü artık onlarca ülkeye Türkiye’den vize almadan seyahat edebiliyorsunuz. Tıpkı yurtiçinde şehirlerarası seyahat ediyormuş gibi bir kolaylıkla yurtdışı vizesiz balayı yerleri rotasında seyahate çıkabileceğiniz birbirinden eşsiz yerler var. Bu ülkelerin başında en çok tercih edileni Endonezya’daki Bali oluyor. Endonezya’nın ne denli yüzlerce kültüre ev sahipliği yaptığını ve volkanik yapısı sebebiyle oluşan muhteşem doğasının ne denli cezbedici olduğunu bilmeyen yoktur. Her zaman kartpostallardan fırlamış gibi duran doğal güzelliklerini fotoğraf karelerinde gördüğümüzde oraya ışınlanmak isteyeceğimiz ender yerlerden biri olan Bali, küçük plajları ve sörf severlerin de ilgi odağında olan tam bir turizm merkezi. Özellikle Kuzey bölgesinde yer alan Seminyak Plajı da balayı için çiftlerin daha huzurlu ve sakin ortam olmasından kaynaklı, çokça tercih ettiği yerlerden biridir.

yurtdışında balayı yapılacak yerler bali

    Daha sıcak ve tropik bölgeleri tercih ediyoruz ancak yine vizeyle uğraşmak istemiyoruz diyenlerdenseniz, o halde sizleri Filipinler’e gönderiyoruz. Namı diğer tropik cennet olan Filipinler’de balayı fikri bile şimdiden sizi heyecanlandırmış olmalı! Öyle ki; bembeyaz kumsalı ve cam gibi deniziyle daha önce kimse keşfetmemiş gibi, henüz ayak basılmamış gibi duran bir yerden söz ediyoruz. Türkiye’de kış aylarında düğün yapanlar için de kesinlikle sıcacık bir tatil keyfi sağlayacak olan Filipinler, aynı zamanda su altı dünyasına merakı olan çiftler için de inanılmaz görsel hazlar vermeye hazır.

yurtdışında balayı yapılacak yerler filipinler

    İran, Kamboçya, Malezya gibi daha onlarca yer yurtdışı vizesiz balayı yerleri için sayılabilecekken, biraz daha detay vereceğimiz son yer ise Maldivler olacak. Adeta gerçek olamayacak kadar mavinin her tonunu görebileceğiniz, palmiyelerle süslenmiş bir atmosfer içerisinde hemen herkesin rüyalarını süsleyen bu yere vizesiz ulaşabilecek olmak da bir o kadar artı. Yalnız Maldivler’in diğer yerlere nazaran biraz daha bütçenizi zorlayabileceğini de hatırlatmak isteriz. Zira yakın olan diğer adalar arasında dahi ulaşımın zorlukla sağlandığı bu tür bir yerde, gittiğiniz otelde birçok şey için normalden fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

yurtdışında balayı yapılacak yerler maldivler

Yurtdışında Kültürel Balayı Yerleri

    Yazımızda bahsettiğimiz tüm yerlerden ziyade, daha fazla deniz, kum, güneş tatili dışında; kültür, bilgi ve birikim odaklı bir seyahat tercih edenlerdenseniz, bu başlık tam sizlere göre olacak. Çünkü balayının aslında birlikte yüzmekten öte bir paylaşım olduğunu düşünenler için sizleri şimdi Ürdün’e götürüyoruz. Orta Doğu her ne kadar zihnimizde her zaman karışık ve riskli olaylarıyla yer almış olsa da, bulunduğu coğrafyadan bağımsız olarak yüzyıllarca medeniyete ve topluma ev sahipliği yapan Ürdün; günümüze kadar tarihini yaşatabilmiş ihtişamlı yapılarıyla sizleri büyüleyecek. Özellikle Petra Antik Kenti ki; kendisi UNESCO tarafından korunmaya alınmış dünya harikalarından biri olma özelliğini de barındırır, balayınızda hava karardıktan sonra mumlar eşliğinde aydınlatılan büyüsüyle sizleri kendisine daha da çekecek.

yurtdışında balayı yapılacak yerler ürdün

    Bu başlık altında bir diğer yurtdışındaki kültürel balayı yerleri için önerimiz ise uçsuz bucaksız çayırları ve eski çadır yaşamlarını günlük hayatta da devam ettiren Moğolistan olacak. Uzun hikinglere dâhil olabileceğiniz, hayvancılık işlerinde de yer alabileceğiniz, büyülü gün batımında atlarla yol alabileceğiniz ve çadırda konaklamanın hissini tadabileceğiniz birçok olanağa sahip bir yer Moğolistan.

yurtdışında balayı yapılacak yerler moğolistan

    Bu başlık altında İran gibi daha onlarca öneride bulunabiliriz ancak yalnızca İran bile başlı başına ayrı bir içerik oluşturacağından şimdilik son bir bonus önerimizi yaparak yazımızı sonlandırıyoruz. Yurtdışındaki kültürel balayı yerleri arasında belki de en farklı, en muhteşem, en unutulmaz kültür deneyimini yaşayacağınız yer; Bhutan! Ben bu dünyanın en ama en huzurlu noktasına, tüm zorlayıcı şartlarını ve koşullarını aşarak gideceğim diyenler için bir öneri burası. En sıra dışı, en unutulmaz deneyimleri yaşayacağınızın garantisini verdiğimiz Bhutan ile eşinizle yeni başladığınız hayatınızın daha en başında, en büyük heyecanı yaşamaya hazır olun! Ülkeye gidebilmek için şartlar biraz ağır olsa da, tüm koşullara rağmen burası dünyanın en huzurlu ülkesi. Krallarının kendisini tamamen ülkesine ve halkına adadığı, tüm ülkece çevreci ve mutluluk odaklı yaşayan bu minik krallıkta kendinizi başka bir gezegende hissedeceğinize eminiz.

yurtdışında balayı yapılacak yerler bhutan


Yorum Gönder

0 Yorumlar