UZAKDOĞU'NUN ROMANTİK BALAYI YERLERİ

 Uzakdoğu’nun Romantik Balayı Yerleri

uzakdoğu romantik balayı yerleri

Uzun süreçli düğün hazırlığı, davetler, kıyafetler, eşyalar derken; sıra geldi o en güzel ana! Balayı zamanı! Bütün senenin stresini ve yorgunluğunu atabilmek için bundan daha güzel bir an olamaz. Üstelik bu tatil, bu zamana dek yaptığınız hiçbir tatil gibi olmayacak çünkü yanınızda hayatınızı birleştirdiğiniz eşiniz var ve siz birlikte yeni hayatınıza adım atarken, romantik vakitler geçirecek, dinlenecek, yeni deneyimleri yaşantınıza katacak ve böylece ömür boyu unutamayacağınız anılar biriktirerek evinize geri döneceksiniz. Bu sebeple balayı tatilinde nereye gidileceği hakkında düşünceler, daha bütün evlilik serüveninin en başından itibaren düşünülmeye başlanır ve bu kadar önemli olan bir tatilin de elbette özenli olması gerekir. Yurtiçinde balayı yapabileceğiniz onlarca güzel yer elbette mevcut ancak bizler bu yazımızı balayı günlerini yurtdışında geçirmek isteyen çiftler için hazırladık. Yurtdışının her yerine hem uçak bileti açısından hem de ulaşım mesafesi bakımından gitmek çok kolay olmayabiliyor bu sebeple hem farklı bir kültür deneyimlemek, hem de unutulmaz doğal güzellikleri olan romantik bir balayı geçirmek isteyenler için Uzakdoğu’nun romantik balayı yerleri nerelermiş, gelin hep birlikte bakalım.

·         Çiçeği burnunda bir çift olarak en güzel anlarınızı geçirebileceğiniz en popüler tropik yere; Maldivler’e gidiyoruz. Öncelikle buranın bu denli çok duyulmasının elbette bir sebebi var ki; o da birçok adadan oluşan bölgede kendinize uygun olanı seçebiliyor olmanız. Bir diğer özelliği de tabii ki mercan mavisi denizi ve bembeyaz kumları. Üstelik özellikle romantik balayı için gelen çiftlere özel bungalov evlerde konaklayabiliyorsunuz. Suyun üzerine konumlandırılmış bu evlerin içleri de modernizmin çizgileriyle geleneksek iç mimarinin buluşmasından ortaya çıkan sentezle döşenmiş, böylelikle kültürünü de yaşayabilmenize imkân sağlanıyor. Maldivler’in egzotik havası da oldukça mühim. Dilediğiniz her ay yapacağınız seyahatte ılıman bir iklimle karşılaşacağınız bu yerde son derece huzurlu bir balayı geçirebileceksiniz.

uzakdoğuda romantik balayı yerleri maldivler

·         Şimdi sırada Uzakdoğu’nun romantik balayı yerleri arasında önereceğimiz Bangkok var. Tayland ülke sınırlarına dâhil olan bu yerde kültürel anlamda da çok farklı deneyimler kazanarak döneceksiniz. Lezzetlerinden yaşam tarzına kadar birçok konuda sizi cezbedecek olan bu balayı tatiline dilerseniz Pattaya’da devam ederek daha da unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Tertemiz plajlarıyla suyun her yerinden dibini görebildiğiniz, suyun üstü kadar altının da renkli ve hareketli olduğu bu yerde denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya yaşayabileceksiniz.

uzakdoğu romantik balayı yerleri bangkok

·         Her geçen gün daha da popülerleşen ve Uzakdoğu ülkeleri arasında daha çok balayı tatili planlayan çiftlerce daha gözde hale gelen bir diğer yerdeyiz şimdi. Bali sizleri Endonezya sınırlarında tüm geleneksel atmosferiyle karşılamayı bekliyor olacak. Bu yerin diğer popüler adalara oranlara daha ekonomik olduğunu söylemekte de fayda var. Ayrıca bu yöreye gittikten sonra meşhur Bali masajını ve spa keyfini deneyimlemeden, yöresel lezzetleri tatmadan sayısız tapınakların ziyaretini gerçekleştirerek o ortamların da havasını solumadan dönmemelisiniz. Hem ekonomik, hem de unutulmaz bir balayı deneyimi için tek yapmanız gereken, tatilinizi biraz erken planlamak ve bu sayede uçak biletlerinin ucuzladığı zamanda biletlerinizi en uygun fiyata alabilmektir.

uzakdoğu romantik balayı yerleri bali

·         Önerilerimiz arasında değinmeden geçemeyeceğimiz bir başka yerdeyiz şimdi. Hep birlikte Filipinler’e doğru uzanıyor, biraz da macera sever çiftler için vahşi yaşamın doğal alanlarına doğru yola çıkıyoruz. Bu bölgede yapılacak olan tatiller genellikle en az bir haftalık olarak planlanıyor. Daha çok doğayla iç içe olmayı seven ve doğanın kollarına kendini bırakmayı seven çiftler için biçilmiş kaftan olan Filipinler için erkenden yapacağınız rezervasyonlarla seyahatinizi çok daha uyguna getirebileceksiniz. Birbirinden renkli adaları, mavinin ve yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz Filipinler seyahatinizde mutlaka başkent Manila’yı, Bohol ve Palawan’ı görmelisiniz. Dilerseniz bu bölgelere düzenlenen turlar aracılığıyla da seyahatinizi gerçekleştirebilir, hem kültürel anlamda, hem doğal güzelliklerle iç içe, hem de deniz ve güneşin tadını çıkarabildiğiniz güzel bir balayı geçirebilirsiniz.

uzakdoğu romantik balayı yerleri filipinler

·         Ve listemizin son sırasında sizleri hem kültürüyle, hem de doğal güzellikleriyle oldukça farklı olan bir ülkeye götüreceğiz ki; orası Japonya! Yalnızca kültür veya doğal güzelliklerinin kriterlerinize uyması değil, aynı zamanda ekonomik yurt dışı seyahatleri içerisinde yer alan bu ülkede gezinin ayrı bir tadı olacağını düşünüyoruz. Sizler için ilk önerimiz güzel bir tatil geçirmek için bu rotadaki planınızı yaklaşık on günlük olarak yapmanız. Bu kadar yolculuktan sonra böyle köklü bir kültürün birkaç gün içerisinde gezilmesi oldukça yorucu olabilir. Her zaman imkân bulamayabileceğiniz bu ülkede yapacağınız balayında çok egzotik anlar yaşayabilir, bize göre oldukça farklı olan yemek kültüründen en lezzetli yemekleri tadabilir, eğlence hayatında eşinizle saatlerce eğlenebilirsiniz. Ayrıca Japonya gibi Kore’nin de farklı bir balayı tatili deneyimi yaşatacağından şüpheniz olmasın. Dilerseniz Kore’de bir tatil yapmak için de daha detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.

uzakdoğu romantik balayı yerleri japonya

Yorum Gönder

0 Yorumlar