TATİL İÇİN DÜNYANIN EN GÜZEL 5 ADASI

 Tatil İçin Dünyanın En Güzel 5 Adası

tatil için dünyanın en güzel 5 adası

Tropik iklime sahip, mercan mavisi deniz ve bembeyaz kumların üzerinde yaşamak herkesin hayalidir. Bugün bir Maldivler dendiğinde bile gözümüzün önüne gelen resimde içimizi sıcacık bir gülümseme kaplar ya hani, adalara yapacağınız seyahatler de işte öyle ısıtır,, gülümsetir. Hemen hemen herkesin hayallerini gerek balayı tatili için, gerekse sıradan bir yaz tatili için öyle güzel adalara sahip ülkeler süsler. Özellikle tropik bir ormanın kıyısında yer alan plajların göz kamaştırıcı güzelliğinden kim mahrum kalmak ister ki? Ayrıca bugüne dek zihnimize kazınmış olan yanlış bir algı da var. Ada tatili yapabilmek için sanki sadece Maldivler seçeneği varmış ve orası da lüks olduğu için herkes gidemezmiş gibi bir algı yaratılmış. Oysa ulaşımın da oldukça arttığı günümüzde, indirimli uçak biletini edindikten sonra özellikle Asya ülkeleri tarafında binlerce adaya sahip ülkeler mevcut. Üstelik bu adalar Maldivlerin resimlerdeki popüler görüntüsünü hiç de aratmayacak kadar güzelliklere sahip olduğu kadar, aynı zamanda son derece de ekonomik olabiliyorlar. Bizler de sizin için bu tatilinizde ülke sınırlarının dışına çıkabileceğiniz, farklı kültürleri keşfederken aynı zamanda senelerce hayalini kurduğunuz o ada tatiline kavuşabileceğiniz tatil için dünyanın en güzel 5 adası hakkında bir sıralama hazırladık. Umarız ki kendinize en uygun gelen ülke ve ada için en kısa zamanda fırsat bulabilirsiniz. O halde, haydi başlayalım!

1.       Yazımızın ilk sırasında Maldivler kadar olmasa da özellikle daha ekonomik olmasından dolayı Bali Adası’na yer vereceğiz. Son dönemlerde oldukça popülaritesi artan bu ada Endonezya sınırlarında yer alan ve sörfçülerin buluştuğu harika bir ada. Aynı zamanda balayı tatilini yurt dışında geçirmek isteyen çiftlerin de gözdesi olmaya başlamış olan bu adada son derece farklı kültüre tanıklık edecek ve çok değişik lezzetler de tadabileceksiniz. Ayrıca dalış, safari gibi sportif aktiviteleri rahatlıkla yapabileceğiniz adada çok sayıda tapınak mevcut. Bu tapınakları ziyaret ederek değişik bir kültür deneyimi de yaşamış olacaksınız. Güney Asya’ya doğru seyahat etmek istediğinizde biraz araştırırsanız göreceksiniz ki Bali Adası bu bölgedeki birçok yerden çok daha ekonomiktir de.

tatil için dünyanın en güzel 5 adası bali adası

1.       Yazımızın başından beri o kadar çok Maldivler dedik ki, buraya yer vermesek olmazdı. Evet, bilinene göre burası oldukça pahalı diye biliniyor fakat unutmayın ki Maldivler de tek bir adadan oluşmuyor. Özellikle Cocoa Adası olarak bilinen adası bunların içinde en çok tercih edileni oluyor. Resimlerde gördüğünüz suyun üzerine yüksekçe inşa edilmiş ahşap evlerden oluşan son derece modern konaklama yerleri ile balayı tatillerinizde unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Çünkü bu bungalov evler, modernizm ile birlikte bölgenin kültürel tarzını da yansıtacak şekilde döşenmiştir. Kristal gibi mercan renkteki denize sahip bu adada suda ne kadar ilerlerseniz ilerleyin, dibini rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca bembeyaz kumlarda güneşin tadını çıkarmak da son derece keyif verici olacak. Bu adanın en büyük özelliklerinden biri, en yüksek olarak kabul edilen noktasının bile denizden yalnızca ama yalnızca 3 metre kadar yüksekte olması. Yani adanın hemen her köşesinde denize sıfır gibi oluyorsunuz.

tatil için dünyanın en güzel 5 adası cocoa adası

1.       Dünyanın en romantik, en renkli deniz altına sahip, en doğal güzelliğine sahip adasına gitmek isteyenler! İşte bu madde sizler için. Bora-Bora Adası’nı duymayan yoktur diye düşünüyoruz ancak bu ada yalnızca ismini duyup geçilemeyecek kadar harika. Toplam büyüklüğü yaklaşık olarak 38 kilometrekare civarı olan ada en çok balayı çiftlerini ağırlamasıyla ünlü. Suyun dibini her derinlikten görebildiğiniz bu yerde sualtındaki rengârenk mercanlar da gözlerinizi kamaştıracak. Ayrıca belgesellerdeki gördüğünüz neredeyse tüm rengârenk balıkları suyun altında görebilir, hatta bu adaya yalnızca dalış tutkunuysanız bile gidebilirsiniz. Ayrıca tamamen turistler için olmayan bu adanın yerlileri de mevcut. Yaklaşık 9 bin kişinin yaşadığı adada merkeze doğru gittiğinizde sizleri binlerce yıldır varlığını sürdürmeyi başarmış yağmur ormanları karşılayacak. Dilerseniz halkın yaşadığı küçük boyutları köylere de seyahat edebilir, gezinizi daha da renklendirebilirsiniz.

tatil için dünyanın en güzel 5 adası bora-bora adası

1.       Şimdi sizlere tavsiye edeceğimiz adayı biraz garipseyebilir, hatta yine yanlış bilgilerden dolayı önyargıyla yaklaşabilirsiniz ancak mutlaka araştırmanızı ve bir şans vermenizi öneririz. Bahsedeceğimiz ada Zanzibar olarak listemizde yer alıyor. Afrika denince akla gelen ne kadar ilk görüntümüz varsa tam tersi olarak varlığını sürdüren bu ada turistik olarak da oldukça popüler. Tanzanya’ya bağlı şekilde özerk olarak varlığını sürdüren Zanzibar’ın en büyük özelliği, çocuklarıyla seyahat etmeyi planlayan aileler için oldukça uygun olması. Ülkemizde kış ayları gelmeye başladığında gitmeye daha çok meyledilen bir ada burası çünkü neredeyse yıl boyunca ılıman bir iklime sahip. Eğer tam anlamıyla tropik bir ada tatili düşünüyorsanız, kesinlikle Zanzibar’ın dev kaplumbağalarını, kendine has bitki örtüsünü ve plajlarını deneyimlemelisiniz.

tatil için dünyanın en güzel 5 adası zanzibar

1.       Listemizin son sırasında ise daha çok vahşi doğa sevenler için bir jestte bulunarak, alışılmışın daha da dışına çıkalım ve sizleri Galapagos Adaları’na davet edelim. Sıradaki adamıza gidebilmek için daha duymamış olabileceğiniz bu adanın Ekvador’da olduğunu söyleyerek başlayalım. Eğer doğayla birlikte olmayı çok seviyor ve sık sık doğaya kaçıyorsanız burası tam size göre! Cruise gemilerinin haftalık turlar yaptığı buradaki takımadalar birçok endemik türe ev sahipliği yapıyor. Özellikle sümsük kuşlarının ve iguanaların anavatanı sayılan bu bölgede vahşi yaşamın en doğal ve gerçek halini gözlemleyebilir, ayrıca bambaşka bir kültürün de havasını soluyarak unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

tatil için dünyanın en güzel 5 adası galapagos adaları

Yorum Gönder

0 Yorumlar