DÜNYA'DAKİ EN POPÜLER GEZİLECEK YERLER

Dünya’daki En Popüler Gezilecek Yerler

dünya'daki en popüler gezilecek yerler


Seyahat planlamak, düşünüldüğü kadar basit bir konu değildir ve bunun ne kadar önemli olduğuna dair farkındalığını her seyahate çıkan mutlaka bir kez olsun deneyimlemektedir. Gidilecek rotanın detaylı şekilde araştırılıp planlanmaması, zaten kısıtlı bir zaman dilimine sığdırmaya çalıştığınız ve bütün sene boyunca beklediğiniz o tatil günlerinizin biraz stresli geçmesine sebep olabilir ya da tatiliniz bitip geri döndüğünüzde beklentinizi karşılamayan ve sonrasında keşfederek keşke buraya da gitseydik diye üzüldüğünüz bir tatil geçirmenize sebep olabilir. Hatta seyahat öncesindeki hava şartları ve ona uygun hazırlık yapmak bile seyahatinizdeki minik pürüzleri yok ederek daha kaliteli ve keyifli zaman geçirmeniz için oldukça önemlidir. Bu sebeple, bizler de sizleri Dünya’daki en popüler gezilecek yerler hakkında bilgilendirirken, yapacağınız seyahat planlarına biraz olsun katkıda bulunmak isteyerek bu yazımızı hazırlıyoruz. Şimdi gelin hep birlikte bu dünyaca meşhur yerler nerelermiş ve neden bu kadar çok ziyareti hak eder görünüyorlarmış ona bakalım. 

dünya'daki en popüler gezilecek yerler yosemite ulusal parkı

Yazımızın açılışını, özellikle 2018 senesinde dünyadaki en çok ziyaret edilen nokta olarak kayda geçmeye değer görülmüş California’daki Yosemite Ulusal Parkı ile yapıyoruz. Özellikle klasik tatil anlayışından uzak heyecanlar arayanların, doğa ve safari tarzı aktivite tutkunlarının ilk öncelikle tercih ettiği bu yer, neredeyse 700 bin dönümden daha büyük bir alanı kapsamakta ve içerisinde doğanın güzelliğine uygun şekilde kamp yapmak isteyenlere uygun onlarca noktasıyla şöhretine şöhret katmaya devam etmektedir. İçerisindeki yaban hayatına ev sahipliği yapacak güzellikteki doğanın en bozulmamış halleri ve kayalarının yapısı ile eşsiz manzaraya asla doyamayacağınız türden bir seyahat gerçekleştirirken, aynı zamanda tüm kalabalıklardan ve streslerden uzaklaşıp gezegende sadece siz varmışçasına huzurun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

dünya'daki en popüler gezilecek yerler

Direksiyonumuzu biraz daha farklı bir kültür ve tarihi yapısıyla sahip, aynı zamanda da kendi coğrafyasına has iklim ve bitki türleriyle cezp edici bir başka ülkeye; Japonya’ya çeviriyoruz. Arashiyama Bambu Korusu içerisinde ahşaptan düzenlenmiş yürüyüş güzergâhlarıyla büyük bambu ağaçlarının eşsiz güzelliği içerisinde yürürken, kendinizi başka bir gezegende hissedeceğinizin garantisini veririz. Alışık olmadığımız bir bitki türünün ormanının içerisinde bu denli bir güzelliğe sahip olmak, yapılabilecek en farklı seyahat türlerinden olsa gerek. Kyoto’nun eteklerine doğru uzanmış olan ve ulaşım konusunda da sorun yaşanmayacak kadar yakın bir yer olan bu mevki, doğadaki en güzel deneyimleri yaşayabileceğiniz imkânlar sunar. 


dünya'daki en popüler gezilecek yerler benff ulusal parkı

Şimdi yine Dünya’daki en popüler gezilecek yerler listemize eklemeden geçemeyeceğimiz bir başka güzelliğe; Kanada’daki Banff Ulusal Parkı’na doğru yol alıyoruz. Bölgeyi diğer bölgelere nazaran daha ünlü ve ziyaret edilebilir kılan özelliği, Rocky Dağları arasındaki göllerin muhteşem doğa manzarası oluyor. Bu yüksek dağlarla çevrili alan bir de korumaya alınınca doğal güzelliğine güzellik katılmış ve zaman içerisinde dünya üzerindeki cennet köşelerinden biri haline gelmiş. Bölgede yer alan göllerden olan Moraine Gölü’ne ve Minnewanka Gölü’ne ait manzaralarda mavinin turkuaz tonuna doyabileceğiniz muhteşem bir görüntü mevcut. Aynı şekilde Louise Gölü de manzaraya eşlik eden diğer turkuaz köşelerden biri. İhtişamlı dağ manzarası, vahşi doğa yaşamına ev sahipliği yapması ve göllerinin mavileriyle sizleri kendisine çekmeye yemin etmiş bir yer burası. 

dünya'daki en popüler gezilecek yerler mavi lagün

Seyahat planlarınızda her daim farklı deneyimler yaşamaktan hoşlanıyorsanız ve volkanik oluşumlar hakkında yalnızca korkutucu lavlar değil, bu doğa olayının yarattığı güzelliklere şahit olmak da aklınıza geliyorsa, o halde sizi İzlanda’nın Mavi Lagün olarak bilinen yerine doğru götürelim. Burada bulutlara doğru yükselen su buharlarıyla doğal güzelliğin buluşmasını aynı anda deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda İzlanda’da sıklıkla geceleri şahit olunan Kuzey Işıkları’nı resimlerden görmekle kalmayacak, seyahatiniz esnasında da yeşilin gökyüzündeki süzülüşlerine şahit olacaksınız. Jeotermal bir seyahatin en güzel tarafı olan şifa veren mineral dolu sularda gevşemenin de tadını çıkarmayı unutmayın. 

dünya'daki en popüler gezilecek yerler inka kalesi

Ve işte İnka Kalesi! Yurtdışı seyahatlerinin vazgeçilmez, büyüleyici ve masalsı atmosferiyle en çok tercih edilen yeri! Öyle ki; güzelliği dillere destan olmuş ve herkes tarafından kabul görmüş olsa gerek ki, Dünya’nın yedi harikasından biri olarak da yerini almış bir yer burası. Son derece yüksek Andes Dağları’nın ihtişamına bakıp gözünüz korkmasın, Kale’nin bulunduğu yere ulaşabilmek için yürümek dışında imkânlar da mevcut. Zirveye doğru çıktıkça bulutların ayaklarınızın altında kalmaya başladığını fark edeceğiniz bu bölge, bulutları bile yukarıdan izleme şansı verecek kadar mükemmel bir yer. Üstelik doruğa ulaştıktan sonra pişman olan henüz görülmedi. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar