BALAYI İÇİN EGZOTİK ADALAR

 Balayı İçin Egzotik Adalar

balayı için egzotik adalar

Evlilik gibi uzun bir sürecin ve bütün telaşların sonunda en önemli şey tabii ki balayının keyfini sürmektir. Birbirini seven iki insanın hayatlarını birleştirmesinin ilk taçlanma anı olarak, sevmeyeni olmayan balayı, ömür boyu unutulmayacak dakikaları yaşatacak olması sebebiyle her çift için oldukça önemlidir. Hem bütün stresin atılması, hem yeni hayata atılan ilk adımın böylesine güzel ve huzurlu dakikalarla geçirilmesi açısından balayı tatilleri her çift için olmazsa olmaz bir paylaşımdır. Tabii böylesine manevi anlamlara sahip bir tatilin aynı zamanda nerede geçirileceği de, tüm bu sürecin öneminde büyük bir etkendir. Son derece yorucu, iyi planlanmayan ve maddi olarak da sorun yaratabilecek bir tatil, yeni bir hayatın başlangıcında ne kadar mutlu edebilir ki? Bu sebeple akşamları ateş başında romantik anlar geçirebileceğiniz, aynı zamanda egzotik bir ortamda denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz, farklı lezzetler de tadabileceğiniz hem romantik hem de eğlenceli bir balayına ne dersiniz? Bu yazımızda sizler için balayı planlarınızı yapmadan öncesinde buraları da bir düşünün diyebileceğimiz balayı için egzotik adalar hakkında bilgiler verdik. Şimdi sizlerle en çok tercih edilen ve en keyifli vakitleri geçirebileceğiniz, unutulmaz anılar oluşturabileceğiniz rüya gibi adalara daha yakından bakalım.

·         İlk olarak hemen hemen herkesin çok iyi bildiği bir adadan; Maldivlerden başlıyoruz. En çok bilinen, en çok tercih edilen hatta rüya gibi bir tatil dendiğinde akla ilk gelen yer olan Maldivler, yeşilin, mavinin ve bembeyaz kumların buluştuğu, iklimiyle sizi narince kucaklayacak bir yer. Rengârenk doğanın böylesine saf ve bembeyaz bir ortamda ne denli huzur verdiğine değinmeye bile gerek yok. Sadece resimlerini gördüğünüzde bile huzurla dolduğunuz böyle bir yerde balayı geçirdiğinizi düşünsenize? Gerçekten bu bir rüya olmalı! Hint Okyanusu’nun kıyısında bulunan bir ada olarak bilinen Maldivler, çok sayıda küçük adanın tamamına verilmiş bir isim. Dolayısıyla eğer doyasıya tatil yapmak ve kısıtlamalara da takılmak istemiyorsanız, gitmeden önce hangi adanın Resort olduğunu da öğrenmelisiniz, zira şeriat anlayışıyla yönetilen ülkenin her adasında rahatça tatil yapabilmek mümkün değil. Diğer adalara göre biraz daha maddi olarak pahalı olan Resort adalarda balayı geçirmek için, inanın her şeye değecek.

balayı için egzotik adalar maldivler

·         Şimdi ise sırada, Endonezya’nın son derece fantastik kültürüyle bezenmiş Bali Adası’na doğru yol alıyoruz. İlk olarak belirtmeliyiz ki; yurtdışı tatillerinin en büyük zahmetli kısmı illaki vize işlemleri gibi resmi işlemlerle uğraşmaktır. Ancak eğer balayı için egzotik adalar gibi bir yerde tatil yapmayı planlıyorsanız, ilk sıraya Bali’yi almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu adada vizesiz şekilde tam bir ay boyunca tatil yapabilir, ayrıca Maldivler’e kıyasla daha uygun fiyatlı olduğu için tatil sürenizi rahatlıkla bir aya kadar çıkarabilirsiniz. Ayrıca burada geçireceğiniz bir tatilin gerçekten “egzotik” olacağından şüpheniz olmasın. Tapınaklar adası olarak bilinen bu yerde değişik tapınakları da ziyaret edebilir, fil turlarına katılabilir, böylece hayatınızın hiçbir anında deneyimleyemeyeceğiniz anları yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda ünlü Bali masajını da yaptırarak huzurunuza huzur katabilirsiniz, neden olmasın?

balayı için egzotik adalar bali adası

·         Balayı için egzotik adalar başlığımızın bir diğer büyüleyici adasına geçiyoruz ve evet! Bu adayı resimlerden bolca hatırlarsınız. Hani suyun berraklığına dikkat çekmek için internette gördüğünüz, teknelerin suyun üzerinde değilmiş de sanki havada duruyormuşçasına göründüğü o resimlerden bahsediyoruz. O ada, şimdi sizin balayınız için sizi bekleyen Phuket Adası. Her ne kadar Maldivler’in ya da Bali Adası’nın kendisine özgü güzellikleri olsa da, dünyadaki cennette biraz vakit geçirmek isteyenler de Phuket’in yalnızca kendine has olan bu güzellikleriyle buluşmalı. Tayland’ın sınırlarına dâhil olan bu adada, balayı geçirme fikri dahi oldukça heyecan verici. Ve tabii yine en önemli artılarından biri de, yine vizeye ihtiyacınız ve prosedürler içerisinde boğulmanıza gerek kalmaması. Bu adada her ne kadar Çince ve Thai dili konuşuluyor olsa da, adanın turistik ve popüler olması sebebiyle İngilizce ile rahatça iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca vizesiz şekilde kalabileceğiniz 30 gün boyunca farklı deneyimler yaşayarak da anılarınızı daha unutulmaz hale getirebilirsiniz. Mesela belgesellerden tanık olabildiğimiz Yüzen Şehir olarak bilinen yeri, ünlü Buddha Heykeli’ni ve birçok tapınağı da ziyaret edebilir, böylece seyahatinizi daha da renklendirebilirsiniz. Phuket’e özgü bu özellikler sebebiyle, eğer sizler de uzun bir balayı planlıyor ve bu tatil süresince hem romantik anlar geçirmek, hem de kültürel anlamda doyuma ulaşmak istiyorsanız, mutlaka Phuket’i planlarınızda gözden geçirin deriz.

balayı için egzotik adalar phuket adası

·         Listemizin son sırasını verdiğimiz ada ise, diğer anlattıklarımız kadar popüler olmayan, ancak bir o kadar etkileyici olan ve sizlere yeni bir deneyim için davetiye çıkaracak olan Şeyseller! İsmini sıklıkla duymuyor olmamıza rağmen, kendine has doğası ve güzellikleriyle aslında yeterince balayı için araştırma yapan çiftlerin seçtiği bir ada burası. Aslında 115 adet adanın tamamına verilen isimdir Şeyseller, ancak burada da inanın gittiğinize pişman olmayacaksınız. Buranın en büyük güzellikleri rengârenk taşlarının denizin maviliğiyle buluştuğu o görüntü. Kahverenginin tonlarındaki deyim yerindeyse çikolata gibi taşlarla, bembeyaz kumlarla ve mercan mavisi deniziyle unutulmaz bir balayı yaşayabilmeniz için Şeyseller sizleri bekliyor. Eşinizle beraber gün batımında yürüyüşün tadını çıkarabilir, romantik dakikalar geçirebileceğiniz onlarca plajda balayınızı yapabilirsiniz. Ayrıca burası da vize işlemleriyle sizleri uğraştırmadan sunuyor güzelliklerini. Bu arada, kültürel birkaç etkinlik de eklemek isterseniz ulusal parkı olan Seychelles Parkı’nı ve Vallee de Mai ziyaretini de gitmişken yapabilirsiniz.

balayı için egzotik adalar şeyseller

Yorum Gönder

0 Yorumlar