KAMP YAPILACAK YERLER

Yaz tatilinin gelmesi ve okulların kapanması ile beraber uygun ve ucuz tatil yerleri aramaya başlayacağız. Son dönemler de hızlı bir şekilde popülerleşen ucuz ve uygun tatil türlerinden birisi de kamp tatili. Özellikle üniversite gençlerinin büyük bir tutku ve heyecanla gerçekleştirdiği kamp tatili ile ilgili sizin için bir araştırma yaptık.

Türkiye bir doğa harikası ve Türkiye'de birçok kamp yeri mevcut. Biz de aşağıda bu kamp yerlerinden bazılarını sizler için sıraladık.

Kamp Yapılacak Yerler
1) Kelebekler Vadisi Fethiye
kamp yapılacak yerler kelebekler vadisi


Kelebekler Vadisi Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlıdır. Ölüdeniz'e yakın olması nedeniyle yaz tatilini Ölüdeniz'de geçiren birçok turistin de uğradı bir yer haline gelmiştir. Ancak son zamanlarda Kelebekler Vadisi'ne sadece uğrayıp gezmek yerine, orada uzunca vakit geçirerek kamp yapmak isteyenlerin bir hayli artmıştır. Eşsiz doğası, kamp yapmak için uygun barınma koşulları ile birlikte kamp yerleri arasında en popüler yerler arasında gösterilebilir.


2) Çabucak Tabiat Parkı Marmaris

kamp yapılacak yerler çabucak orman kampı


Çabucak Tabiat Parkı Muğla ilimizin Marmaris ilçesinde bulunan eşsiz doğası ve ferah ormanlık alanı ile birlikte kamp yapmayı sevenler için oldukça harika bir kamp yeridir.Özellikle karavan ile kamp yapmayı sevenler için şiddetle önerilen bu kamp yerinde, deniz ve ormanın iç içe olduğu bir alanda dinlenmenin keyfine varmamak elde değil gibi duruyor.
Çabucak Tabiat Parkında kamp alanlarında fiyatlar ise 2019 yılı için 50 - 60 TL civarlarında.


3) Kabak Koyu Fethiye

kamp yapılacak yerler çabucak kabak koyu kampı


Kabak Koyu Ölüdeniz'e 16 km uzaklıkta yeralan, uzun yıllar boyunca gezginler tarafında keşfedilmeyi beklemiş eşsiz doğası ile inasını büyüleyen bir yerdir. Kabak Koyu ormanın  içinde yerler alması, küçük bir plaja sahip olması ve güzel bir şelale barındırması ile kamp yapacaklar için doğru bir tercih olabilir. Ayrıca Kelebekler Vadisine yakın olması da bir diğer avantaj. 


Devamı gelecek... :)

Soru, görüş ve önerileriniz için yerlerburada@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar